گروه مهندسي افراسافت afrasoft engineering group
گروه مهندسي افراسافت
صفحه نخست افراسافت گروه مهندسي افراسافت درباره ما افراسافت گروه مهندسي افراسافت محصولات و خدمات افراسافت گروه مهندسي افراسافت نمونه كارها افراسافت گروه مهندسي افراسافت پورتال مشتريان گروه مهندسي افراسافت مشتريان افراسافت گروه مهندسي افراسافت اخبار افراسافت گروه مهندسي افراسافت تماس با افراسافت

کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره
دوشنبه 4 اسفند 1393

در سال ۲۰۱۰ شرکت مایکروسافت فناوری کنترل اشاره ای را با ارایه Kinect به کاربردی همه گیر تبدیل کرد.
تنها در ۶۰ روز اول فروش بالغ بر ۱۳۳ هزار دستگاه از آن به طور روزانه به فروش رسید که در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان یک رکورد فروش به ثبت رسید.
سه سال بعد شرکت Leap Motion قابلیت های مشابه این فناوری جدید را به دنیای رایانه های شخصی آورد. اما هر دوی این دستگاهها به حسگرهای ایستایی نیاز دارند تا حرکات ایما و اشاره کاربر را درک کنند.
به همین دلیل کاربر با محدودیتهایی در استفاده از آنها روبروست به طوریکه نباید چندان از آن فاصله گرفته و دامنه حرکاتش نیز نباید خیلی گسترده باشد.
اکنون طیف جدیدی از دستگاههای مشابه ارایه شده است که به حسگرهای فراصوت و الکترومایگرافی (EMG) مجهز هستند که به کاربر این اجازه را می دهند تا از فرآیند تعامل بدون نیاز به لمس با سیستم در هرجایی استفاده کند.
حلقه Nod نمونه بارزی از این نوآوری است که درون آن حسگرهای مخصوصی شامل شتاب سنج و ژیروسکوپ تعبیه شده است. با استفاده از این حسگرها کنترل بسیار دقیق (در سطح پیکسلی) بر روی هر سطحی امکان پذیر است.
این بدان معناست که تلفن های همراه، تبلت ها، لپ تاپ ها و حتی تلوزیون ها را می توان با موج ناشی از حرکات انگشت کنترل نمود و حتی برای ارایه فرمان های پیچیده تر از دو یا سه انگشت بهره برد.
این فناوری جدید با قیمت ۱۴۹ دلار وارد بازار شده است.کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره

منبع خبر: http://itna.ir/vdcir5ap.t1a5q2bcct.html

برگشت به صفحه قبل

تازه ها و اخبار
اسكرام (Scrum) چيست؟
رایانش ابری  (Cloud Computing)
هشت راه توليد انرژي برق به روش Hi-Tech
پیاده سازی قراردادهای سطح سرویس (SLA)
بهترین راه پشتیبان‌گیری از اطلاعات چیست؟
چگونه نیازهای خود را به طراح وب سایت‌تان بگویید
15 اشتباه رايج در طراحي سايت
نکات مهم در طراحی سایت برای جذب بازدید کننده
انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری گرافيكي وب
گروه مهندسي افراسافت
© کلیه حقوق براي گروه مهندسي افرا سافت محفوظ است. (1394-1392)
حريم شخصي كاربران   گروه مهندسي افراسافت   شرايط استفاده   گروه مهندسي افراسافت   نقشه سايت
afrasoft facebook afrasoft twitter afrasoft google+ afrasoft linkedin
محصولات و خدمات گروه مهندسي افراسافت محصولات و خدمات نمونه كارهاي گروه مهندسي افراسافت نمونه كارها اطلاعات بيشتر در مورد گروه مهندسي افراسافت اطلاعات بیشتر ...